image
aktuale

AI: Të kompensohen viktimat e luftës së vitit 2001

Organizata për të drejtat e njeriut “Amnesty International” e fton Maqedoninë që të ndajë drejtësi dhe ti kompensoj viktimat e luftës së vitit 2001, duke

A po agjërojnë Thaçi e Ahmeti?

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti dhe ai i PDSH-së, Menduh Thaçi për respekt të besimtarëve mysliman në Maqedoni kanë qenë të kujdesshëm gjatë pritjes së korit diplomatik në Shkup. ...
me teper

Vdes emigranti në kufirin me Maqedoninë, 5 ditë pa bukë dhe ujë

Emigranti sirian i cili ndërroi jetë para disa ditëve në Maqedoni kishte qëndruar në zonën kufitare midis Maqedonisë dhe Greqisë për pesë ditë pa bukë ...
me teper

Kur gëzimi i festës së maturës shndërrohet në tragjedi (VIDEO)

Ky është sezoni, kur maturanët kanë mbyllur provimet dhe e gjithë vëmendja e tyre, për momentin është përqendruar te mbrëmja e maturës. Shumë prej tyre e ...
me teper

Emigrantët sërish vërshojnë xhaminë e Kumanovës

Në xhaminë qendrore të Kumanovës, pas një periudhe të shkurtër kohore, rikthehen emigrantët nga kryesisht nga shtetet islamike, njofton gazeta "Lajm". Oborri i xhamisë së ...
me teper

Kapet sasi e madhe e ilaçeve kontrabandë në dalje të Preshevës (FOTO)

Policia dhe doganierët serb gjatë një kontrolli të një furgoni të dyshuar në afërsi të Preshevës, ka parandaluar kontrabandimin e një sasie të madhe të ...
me teper

Drenicaku i gatshëm ta shlyejë borxhin grek, nëse Athina e bën emrin “Drenicë” (Foto)

Kriza e thellë financiare dhe fakti se shteti grek është buzë falimentimit, ka bërë që shumë persona të bëjnë shaka në rrjetet sociale. Një nga ta ...
me teper

Shtohet numri i vrasjeve në Maqedoni

Në vitin 2014 ka pasur 493 vdekje të dhunshme në Maqedoni, që përbën 2.5% të 19,718 vdekjeve atë vit, sipas Entit Shtetëror i Statistikave në ...
me teper

Jozefina Topalli kritikon Bashën

Në mbledhjen e parë pas zgjedhjeve të 21 qershorit, grupi parlamentar i Partisë Demokratike është përfshirë në debate për rezultatin e arritur. Ish-kryetarja e Kuvendit, akuzat ...
me teper